• Home
  • Pjata e dytë
  • Qofte me mish qengji të aromantizuara me lëkura limoni dhe mëndër
0 0
Qofte me mish qengji të aromantizuara me lëkura limoni dhe mëndër

Qofte me mish qengji të aromantizuara me lëkura limoni dhe mëndër

Pa dyshime që ky ushqim mund të konsiderohet ushqimi i #tëdielave
Qofte dhe patate, kombinimi perfekt.

Ingredients

  • Pjesa tjetër

Directions

Share

Vendosni bukën të theket dhe grijeni në mikser sëbashku me hudhrat, mëndrën, specin djegës të freskët dhe qepën e njomë.

Vendosini në një tas dhe bashkoni dhe mishin, vezën, kripë, piper të zi, vaj ulliri, sodën. Lëkurat e limonit të grira me rende dhe punojeni mirë derisa të keni një brum të lidhur.

Punojeni me duar dhe jepini formën e qofteve.

Patatet prijini në thelpinjë dhe vendoseni të zjehen për 10 minuta, kulloji dhe vendosini në një tas përzijini me paprika, kripë, vaj ulliri dhe shtrojini në një tavë ose tiganë të përshtaçëm për furrë. Vendosini sipër dhe qoftet, spërkatini dhe këto pak me vaj dhe vendosini të piqen në furrë në 180°C derisa të jenë gati.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Hummus me kungull dimëror pa salcë Tahin
next
Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
500 gram Mish qengji i grirë
1 Vezë
1 tuf Mëndër
Lëkura limoni të grira imët
1 lugë e vogël Sodë buke
3 -4 thelpinjë Hudhra
2 Qep të njoma
2 Feta buke
2 luge Vaj ulliri
2 Spec djegës
1 lugë të vogël Kripë
Shumë Piper të zi
Pjesa tjetër
500 gram Patate
Pak Kripë
Pak Piper të zi
1 lugë të vogël Paprika
2-3 lugë Vaj ulliri

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Hummus me kungull dimëror pa salcë Tahin
next
Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë