0 0
Pulë në kripë

Pulë në kripë

Një recetë që nxjerr maksimumin e shijes nga mishi i pulës. Erëzat gjatë pjekjes së bashku me gjalpin do çlirojnë në ajër aromën e tyre ftuese dhe atmosfera e shtëpis do kthehet në festive.
Provojeni dhe me bëni me dije si ju doli!

Ingredients

Directions

Share

Pulën e  kam ndarë në dysh për të pasur një  pjekje optimale. Përdorni dy tava idividuale ose një të madhe.

Pra ndani pulën në dyshë, pastrojeni mirë dhe lëreni mënjanë. Gjalpin e butë, të bërë pomadë tashmë përzijeni me barin e qepës, kripë dhe piper të zi. Lyeni mirë pjesët e pulës nga të gjitha anët.

Pjesën tjetër të erëzave grijini imët dhe përzijeni me kripën. Të bardhat e vezëve formojini në shkumë të formuar mirë dhe bashkojeni me kripën dhe erëzat.  Shtoni dhe piperin  roz të copëzuar paksa. Përzijeni mirë që kripat të njomet dhe të lidhet me erëzat dhe shkumën e vezëve. Në një tavë të madhe bëni një shtres me kripën, vendosni sipër saj dy gjysmat e pulës dhe mbulojini me pjesën tjetër të kripës duke i dhënë formën sipas trupit të shpendit. Vendoseni të piqet në furrën e nxehur me parë në 160°C për rreth 1 orë e gjys.

Kur ta shërbeni thyeni guackën që është formuar sipër  dhe shërbejeni mishin me gjalpin e butë të aromantizuar me bar qepe dhe patate furre me rozmarinë.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Kroketa me patate dhe peshk
next
“Spaghetti” me spinaq dhe djathë të bardhë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 Pulë rreth 600-800 gr.
2 kg Kripë e trashë
4 Të bardha veze
200 gr. Gjalpë në temperaturë ambjenti
1 lugë Piper rozë
Një tuf te vogël Bar qepe
disa deg Rozmarin
Një tuf e vogël Trumëz
Disa gjethe Sherebel

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Kroketa me patate dhe peshk
next
“Spaghetti” me spinaq dhe djathë të bardhë