0 0
Polenta furre me karkaleca

Polenta furre me karkaleca

Një pjatë super e shijshme, dhe duhet të më besoni për këtë...ndaj pres komentet dhe fotot tuaja.

Ingredients

Directions

Share

Vendosni ujin të marri val me pak kripë dhe vaj ulliri, sapo të jetë gati shtoni miellin e polentas duke e përzier vashdimishtë derisa të bëhet një mas e kremt, sapo të filloj të trashet hiqeni nga zjarri dhe shtoni brenda në të, djathin e shkërmoqur, piper të zi  dhe preshin e grirë imët. Përziheni

Lyeni një tiganë të përshtaçëm për furrë me pak vaj ulliri dhe dërdhni brënda në të poletën, nivelojeni mirë. Sipër vendosini karkalecat e pastruar më parë, domate e prera në kubikë, disa feta hudhrash dhe akoma pak djathë të shkërmoqur. Spërkateni me rigonë sipër dhe akoma një fije vaj ulliri. Vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180°C derisa të thekëriset mirë dhe të marri ngjyrën e bukur të art.

Shërbejeni akoma të ngrohtë me një gotë Rosé si shoqëruese aperitivi ose si një pjatë të vetme të shoqëruar me pak sallatë jeshile.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Polenta furre me karkaleca
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Mualebi me krem fistiku e fruta të freskëta
next
Brunch- Asparag furre, sallatë spinaqi dhe feta buke të thekur
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 gota Polenta e bardhë Mund ta beni dhe me polenten normale.
1 litër e gjysëm Ujë
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Gjysëm Presh
4-6 cop Karkaleca
2 Domate
1 cop mesatare Djathë të Bardhë
2-3 lugë Vaj ulliri
Pak Rigon
2 thelpinjë Hudhra

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Mualebi me krem fistiku e fruta të freskëta
next
Brunch- Asparag furre, sallatë spinaqi dhe feta buke të thekur