0 0
Piadina me vezë, aparag dhe proshutë

Piadina me vezë, aparag dhe proshutë

Një super mëngjes ose brunch plot me shije.

Ingredients

Directions

Share

Pastroni shpargujt nga pjesa e fortë dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë dhe sipër spërkatini me kripë, piper vaj ulliri dhe vendosni të piqen në furrën e nxehur më parë në 180°C derisa të jenë gati.

Ndërkohë skuqni vezët në një tiganë me pak vaj.

Përgatisni dhe kremin e avokados duke shtypur me pirunë avokadon ku do i shtoni lëng limoni, vaj ulliri, kripë, piper të zi dhe shtypeni derisa ta bëni si pure.

Prisni domatet e vogla në dysh dhe qepët në rrathë të vegjël.

Ngrohni piadinat në një tigan me fund që nuk ngjitë dhe lyjini me pak krem avokado, vendosni sipër një vezë, disa asparagë, disa domate dhe spërkateni sipër me fletza parmixhano.Vendosni dhe pak proshutë, disa fleta borzilokë dhe qep të prera hollë, të gjithë pjatën zbukurojeni akoma me një fije vaj ulliri dhe shërbejeni. Është kaq e thjehshtë dhe pse duket e komplikuar për të shërbyer një brunch fantastik në shtëpinë tuaj.

(Visited 1 times, 2 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Piadina me vezë, aparag dhe proshutë
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Pappa al pomodoro-Përshesh me domate
next
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4 Piadina
300 gr. Asparag
1 Avokado
300 gr. Proshutë "Crudo" të gjallë
Një dorë Domate Qershizë
4 Vezë
Disa Bishta qepe të njomë
1 Limon
Sa mjaftonë Kripë
Sa mjaftonë Piper të zi
Disa gjethe Borzilok
Disa Ullinjë Kallamata
Sa mjaftonë Vaj ulliri
Sa mjaftojnë Djathë Parmixhano të prer në fletëza

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Pappa al pomodoro-Përshesh me domate
next
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja