0 0
Pavlova me shije Lime

Pavlova me shije Lime

Pavlova ёshtё gjithmonё njё ёmbёlsirё festive. Kjo ishte njё recete qё unё pёrgatita pёr revisten Living nё numrin e saj tё dhjetorit. Njё eksperiencё shumё e bukur dhe njё intervistё shumё e dashur.

Ingredients

  • Pёr dekorin

Directions

Share

Rrihni tё bardhat e vezёve me kripёn duke i filluar ti formoni nё shkumё, sapo tё fillojnё tё formohen shtoni sheqerin pak nga pak duke e rrahur pa ndёrprerje  derisa masa tё formohet mirё.

Shtoni  lёkurat e 2 lime, lёngun e njerit prej  tij, vaniljen dhe niseshten e situr. Rriheni pёrsёri derisa masa mos shkёputet nga tasi  dhe nё helikat  e rrahёses  kur e nxirrni nga tasi tё formohen xhufka.

Vishni njё tavё me letёr  furre dhe ngjitini anёt me pak meringё qe mos na luaj gjatё pjekjes.  Filloni  hidhni meringёn e formuar nё tё,  lugё lugё duke i dhёnё formёn rrumbullake tё njё kurore. Mos u sheqetёsoni ta bёni perfekte, kjo ёshtё e bukura e Pavlovёs.

Vendoseni tё piqet nё furrёn e nxehur mё parё nё 100°C pёr rreth 2 orё tё mira. 30 minutёshin e fundit piqeni pavlovёn me derёn e sobёs hapur.  Kur tё jetё gati pasi e prekni ka ngrirё mjaftueshem fikeni sobёn dhe lёrёni pёrsёri tё thahet nё furrё  me derёn paksa tё hapur , derisa tё jetё ftohur plotёsishtё.

Dekorojeni me fruta dhe gjethe mёndre. Ruajeni nё frigorifer te fresku deri nё momenti e shёrbimit.

 

Shёnim: Nё munges tё lime mund ta bёni dhe me limon.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Ashure me hikërr aromantizuar me arrë kokosi dhe portokalle të karamelizuara
next
Mualebi me krem fistiku e fruta të freskëta
  • 1 Views
  • Serves 6
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
5 Të bardha veze
1 gotё Sheqer plastike njё pёrdorimshe
2 Lime
1 lugё tё vogёl Ekstrakt vanilje
4 lugё tё vogla Niseshte
Pak Kripë
Pёr dekorin
disa gjethe Mëndër
Sa nevojiten Fruta tё kuqe

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Ashure me hikërr aromantizuar me arrë kokosi dhe portokalle të karamelizuara
next
Mualebi me krem fistiku e fruta të freskëta