• Home
  • Mëngjesi
  • Patate me pançet dhe vezë- pjata ideale për Brunch
0 0
Patate me pançet dhe vezë- pjata ideale për Brunch

Patate me pançet dhe vezë- pjata ideale për Brunch

Ndoshta brunch-i eshtë ideja më e mirë për tu ushqyer pas aperitivit. Sot për ju një recetë të thjeshtë për brunchin e të dielës.

Ingredients

Directions

Share

Qëroni patate dhe pritini ne kubikë  të vegjël. Jepini një të zjer në ujë me kripë për 10-15 minuta. Pastaj kullojini.

Ndërkohë nxehni një tigan të pershtaçëm për furrë dhe shtoni brenda vajin, hudhrat e grira  dhe pançetën. Sapo pançeta të bëhet paksa krokante, shtoni patatet. Shtoni dhe paprikan, piperin e zi,  miksin e erzëva të thata dhe përziejini mbi zjarr sa patatet  të marrin pak faqe. Vendosini vezët sipër , kriposni paksa  vezën dhe tiganin trasferojeni në furrën e nxehur më parë në maksimum e temperaturës për 10 minuta ose sa shikoni qe vezët janë mpiksur.

Shërbejini akoma të ngrohta.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallatë me çikore të njoma dhe parmixhano
next
Sallatë me lule kungulli të mbushura me gjizë dhe erëza
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4-5 mesatare Patate
200 gr. Pançet
2 Vezë
2 lugë Vaj ulliri
2 thelpinjë Hudhra
Pak Kripë
Pak Piper të zi
1 lugë të vogël Paprika
1 lugë të vogël Miks erëzash të thata

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallatë me çikore të njoma dhe parmixhano
next
Sallatë me lule kungulli të mbushura me gjizë dhe erëza