0 0
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja

Patate dhe bishtaja me qep dhe soja

Receta për përditshmërinë, shumë e pershtaçme për tu marr me vete në punë.

Ingredients

Directions

Share

Pastroni patate dhe bishtajat, pritini në copa mesatare dhe vendosini në ujë me kripë të ziejnë fillimisht patatet dhe pas 5 minutash bishtajat. Kur të jenë gati kulloji mirë. (Rreth 15 min. zierje totale)

Ndërkohë aromantizoni vajin me hudhrën e grirë imët, majdanozin dhe specin e shkërmoqur. Sapo vaji të aromantizohet shtoni qepën e grirë me rende, kriposeni dhe lëreni të gatuhet ngadal. Shuani me salcën e sojës dhe bashkoni dhe patatet me bishtajat. Përzijeni disa herë në tiganë që shijet të lidhen dhe shërbejeni. Është shumë e shijshme e vakur por edhe e ftohtë.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Piadina me vezë, aparag dhe proshutë
next
Kulaç me kungulleshka
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr. Patate
300 gr. Bishtaja
Gjysëm Qep
1 thelpi Hudhra
2 lugë Salcë soja
1 Spec djegës i thatë
2 lugë Vaj suzami
Sa mjaftonë Majdanoz i thatë
Pak Kripë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Piadina me vezë, aparag dhe proshutë
next
Kulaç me kungulleshka