0 0
Pappa al pomodoro-Përshesh me domate

Pappa al pomodoro-Përshesh me domate

Një recete italiane me shumë shije e përshtatçme për ditët e verës. Le të themi që është një lloj papare me domate ku mund të ricikloni bukën e mbetur. Ka shumë versione të saj, unë po ju sjell me të thjeshtin.

Ingredients

Directions

Share

Prisni bukën në copa të vogla. Spërkateni bollshëm me vaj ulliri, kripë, piper dhe vendoseni në furrë të theket mirë në 160 gradë derisa të jetë gati.  Më pas hiqeni vendosni në një enë të dhe mbulojeni me lëngun e mishit ose perimeve. Lëreni bukën që të zbutet.

Zieni paksa domatet në ujë të valuar në mënyrë që ta keni më kollaj heqjen e lëkurës . Nese mundeni hiqni dhe farat e brëndëshme.  Tulin bëjeni pure të grirë trash.

Ndërkohë grini imët thelpinjtë e hudhrës dhe vendosini të kaurdisen me vajin e ullirit dhe gjethet e borzilokut.  Sapo të aromatizohet bashkoni me të puren e domateve, kriposeni dhe piperoseni dhe lëreni të gatuhet që salca të trashet dhe lezetohet. (Në vend të domateve të freskëta për shpejtësi mund të përdorni dhe salcë domatesh) më pas bashkoni me të dhe bukën e zbutur sëbashku me lëngun përzijeni dhe lëreni përsëri të gatuhet derisa shijet të lidhen dhe buka të jetë përsheshur mirë me domaten. Nëse ju duket shumë e thatë, përgatitjes mund ti shtoni akoma pak lëng mishi ose perimesh.

Shërbejeni me gjethe borziloku, fletëza parmixhano, vaj ulliri dhe akoma piper të zi.

Është tepër e shijshme dhe e ftohtë.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Pappa al pomodoro-Përshesh me domate
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Gjel me gjalpë dhe erëza
next
Piadina me vezë, aparag dhe proshutë
  • 1 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr. Domate
300 gr. Feta buke Bukë e thatë
800 ml Lëng mishi ose vegjetal
2-3 thelpi hudhra Hudhra
Disa gjethe Borzilok
Sa mjaftonë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Sa mjaftonë Djathë Parmixhano të prer në fletëza

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Gjel me gjalpë dhe erëza
next
Piadina me vezë, aparag dhe proshutë