0 0
Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa

Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa

Ju këshillojë vetëm te keni bukë mjaftueshëm në shtëpi, aq nuk do te keni të ngopur :)

Ingredients

Directions

Share

Mishin lyeni me kripë dhe piper dhe pastaj kalojeni në miell të lyhet nga të gjitha anët Vendoseni të kaurdiset në 3-4 luge vaj ulliri, skuqeni mirë nga të dyja anët. Më pas hiqeni dhe ruajeni të mbështjellë me letër alumini që të rri i ngrohtë dhe mos thahet.

Ndërkohë te po i njëjti tiganë shtoni  akoma pak vaj, karrotat, qepën dhe selinon e grirë imët sëbashku me hudhrat. Kriposini piperosini shtoni dhe trumzën e thatë ose të njomë dhe rigonin. Kaurdisini mirë derisa qepët të zverdhen, bashkoni me to dhe mishin dhe shuajeni me verën e kuqe.

Sapo vera të avulloj  shtoni domatet e prera në kubikë dhe lëreni që salsa të trashet, sapo domatet ë jenë kaurdisur dhe kanë marr shijen e mirë, mbulojeni të gjithë masën me ujë 2-3 gota,  mbulojeni me kapak, ulni zjarrin dhe lëreni të gatuhet derisa mishi të copëtohet lehtësishte, nëse është akoma e nevojshme shtoni përsëri ujë.

shërbejeni te ngrohtë me pilaf orizi, pure ose copa buke të thekur për ta ngjyer çapa çapa.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa
Vleresimi Mesatar:  
 1 Vleresime
nga Deni per Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa

Superrr

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Lulelakër ne furre me vezë dhe parmixhano
next
Tart me kungull dhe pulë
  • 1 Views
  • Serves 3
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
3 Ossobucco
3-4 kokrra Domate
2 mesatare Qep
2-3 Karrota
2-3 thelpinjë Hudhra
2 degë Selino
4-5 lugë Vaj ulliri
1 gotë Verë e kuqe
Sa mjaftonë Kripë
Sa mjaftonë Piper të zi
Sa mjaftonë Trumëz
Sa mjaftonë Rigon
2-3 lugë Miell
2-3 gota ujë Ujë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Lulelakër ne furre me vezë dhe parmixhano
next
Tart me kungull dhe pulë