0 0
Makarona Spaghetti me cironka dhe domate të vogla

Makarona Spaghetti me cironka dhe domate të vogla

Një recete tepër e shijshme me shije mesdhetare.

Ingredients

Directions

Share

Pastroni cironkat nga koka dhe shiriti i halave. Vendosni vajin të aromantizohet me hudhrën e grirë imët, specin djegës dhe majdanozin. Sapo vaji të aromantizohet shtoni cironkat dhe kaurdisini sëbashku duke i përzier sa më pak të mundeni që mos ti prishni formën. Kriposini, piperosini,  shtoni domatet e prera në mes dhe kaperin e grirë. Sipas dëshirës mund ti shuani dhe me verë të bardhë, kaurdisini për pak sekonda sapo domate të lëshojnë pak leng, bashkoni dhe makaronat e ziera aldente. Shtoni dhe një garushe nga uji i zierjes së makaronave dhe lidhini mirë shijet në tiganë duke i përzier me delikates. Shërbejini me majdanoz të grirë sipër.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Makarona Spaghetti me cironka dhe domate të vogla
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Qofte me krem
next
Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh dhe chorizo
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr. Cironka
280 gr. Makarona Spaghetti
Një dorë Domate Qershizë
1 Spec djegës
1 tuf e vogël Majdanoz
3-4 lugë Vaj ulliri
2 thelpinjë Hudhra
1 lugë Kaperi
Pak Kripë
Pak Piper të zi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Qofte me krem
next
Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh dhe chorizo