0 0
Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata

Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata

Do e e dashuroni këtë recete, për kompleksin e shijes, për eksplozionin pas çdo piruni. Ju vetëm provojeni dhe me bëni me dije.

Ingredients

Directions

Share
Vendosni makaronat të ziejn në ujë të valuar me dy grushta kripë të trashë.
Ndërkohë merremi me salcën.
Në një tiganë shtoni vajin e konserves së cironkave, hudhrat e grira imët dhe shtoni dhe cironkat. Trazojini derisa cironkat të shkrihen e të bëhet një krem. Shtoni dhe disa gjethe trumëze. Më pas bashkoni domatet nën vaj të prera hollë dhe kaperin. Piperoseni. Përziejini që shijet të lidhen dhe shuajini me verë të bardhë.
Sapo vera të avulloj, kulloni makaronat, shtoini te tigani i salcës së bashku me një garuzhe nga uji i zierjes së makaronave. Përzijini në tiganë që shijet të lidhen.( unë nuk i shtoj kripë salcës pasi cironkat kanë shumë shije dhe janë tepër të kripura plus dhe uji i makaronave që i shtojmë në tiganë e kripos mjaftueshëm)  Jashtë zjarrit shtoni dhe copëza burrate, akoma disa cironka dhe disa degë trumze dhe shërbejeni.
(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Perime me djathë
next
Kofsha pule me qumësht
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 kuti Cironka nën vaj
200 gr.domate Paccheri
një dorë Domate të thata nën vaj
2 thelpinjë Hudhra
Disa degë Trumëz
4-5 lugë Burrata
1 gotë Vere e Bardhë
1 lugë Kaperi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Perime me djathë
next
Kofsha pule me qumësht