0 0
Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca

Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca

Cuisine:

  Ёshtё vёrtetuar tashmё qё ushqimet "Fusion" janё mё tё mirat. E kush tha qё karkalcat nuk shkojnё me prodhimet e tokёs. Per mua janё shija perfekte, makrona me brokoli, fasule dhe karkaleca.

  Ingredients

  Directions

  Share

  Qёroni karkalecat dhe pastroini nga fija e brёndёshme, lёrini mёnjanё

  Qёroni hudhrat dhe  grijini imёt sёbashku me majdnozin, vendosini tё  kaurdisen me vajin e ullirit dhe specin djegёs. Shtoni fasulet e ziera dhe karkalecat.  Kriposini, piperosini.  Sapo tё marrin faqe shuajini me verё tё bardhё

  Ndёrkohё vendosni dhe makaronat tё ziejnё nё ujё me kripё sёbashku me brokolin.

  Sapo vera tё avullojё kulloni makaronat akoma aldente dhe shtoini te tigani ku po gatuani salcёn sёbashku me njё garuzhe nga uji i zierjes. Pёrzijini disa minuta nё tigani qё pёrbёrёsit tё lidhen dhe nё fund tё tij tё jetё formuar njё salcё e hollё.

  Shёrbejini akoma tё ngrohta me majdanoz tё grirё imёt sipёr dhe pak vaj pikant.

   

  (Visited 134 times, 1 visits today)
  Vlersoni Receten
  1
  2
  3
  4
  5
  Vlerso
       
  Anullo

  Vlersoni Receten

  Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca
  Vleresimi Mesatar:  
   1 Vleresime
  nga Joniada hodo per Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca

  Duhet provuar patjeter

  Step 1
  Mark as Complete

  Recipe Reviews

  There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
  previous
  Kek tigani (pancakes) me boronica dhe mjaltë
  next
  Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur
  • 134 Views
  • 40
  • Serves 4
  • Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  220 gr. Makarona Formatin qe deshironi
  10-15 Karkaleca
  1 kok e vogël Brokoli
  200 gr. të zjera më parë Fasule ose 1 kanaçe me fasule të ziera
  2 thelpinjë Hudhra
  2-3 lugë Vaj ulliri
  1 Spec djegës i freskët
  Gjysëm gote Vere e Bardhë
  1 tuf e vogël Majdanoz
  Pakëz Kripë
  Piper të zi

  Nutritional information

  Bookmark this recipe

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  previous
  Kek tigani (pancakes) me boronica dhe mjaltë
  next
  Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur