• Home
  • Makarona guackë në furrë me “broccoletti” dhe salsiçe italiane
0 0
Makarona guackë në furrë me “broccoletti” dhe salsiçe italiane

Makarona guackë në furrë me “broccoletti” dhe salsiçe italiane

Më ne fund pak kohë për të postuar dhe në blog këtë recetë që në faqen time të Instagramit pati shumë sukses.

Ingredients

Directions

Share

Fillimishtë përgatisni beshamelën dhe ruajeni mënjanë të mbuluar me qese kuzhine që sipërfaqa mos ju zerë kore.

Kaurdisni salsiçen me vajin e ullirit dhe filloni shtypeni  me pirunë dhe sapo të marrin faqe shtoni preshin e prer në rondele të holla. Kaurdisini sëbashku.

Veçmas zieni lulet e brokolit që italishtë i quajnë brokoleti (në munges mund të përdorni dhe brokoli) sapo të jenë gati kullojini dhe shtoini te tigani ku po kaurdisim salsiçen me preshin.  Shtoni kripë, piper të zi dhe hudhrën e grirë imët.

Sapo lulet e brokolit të jenë aromantizuar me salsiçen shuani me verën e bardhë. Lëreni që vera të avullojë dhe më pas bashkoni makaronat të cilat i keni zier  “Al dente”

Shtoni te tigani dhe 1 garuzhe nga uji i zierjes së makaronave dhe përzijini mirë që shijet të lidhen dhe njëkosishtë makaronat të mbushen paska me salcën e përgatitur. Shtoni në një tavë duke u munduar ti mbushni me salcë ato guacka që janë bosh. Mbulojeni sipërfaqen me beshamel dhe spërkatini bollshëm me djathë Gouda të grirë.  Piqini në 180°c në furrën e ngrohur më parë për 15-20 minuta ose derisa shikoni që sipërfaqa është thekërisur.

Lërini të pushoj paksa para se ti shërbeni.

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Makarona guackë në furrë me "broccoletti" dhe salsiçe italiane
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Shijet e fëmijëris- Makarona të skuqura të rivizituara
next
Cocotte “mini tava” me patate dhe vezë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
300 gr. Salsiçe italiane
1 Presh
4-5 lugë Beshamel
250 gr. Makarona Guackë
2 lugë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
2 thelpinjë Hudhra
3-4 lugë Djathë Gouda i grirë
2 duar Broccoletti
1 gotë Vere e Bardhë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Shijet e fëmijëris- Makarona të skuqura të rivizituara
next
Cocotte “mini tava” me patate dhe vezë