0 0
Lulelakër ne furre me vezë dhe parmixhano

Lulelakër ne furre me vezë dhe parmixhano

Një recete që bëhet vërtet shumë shpejtë. Me pak përbërës në dispozicion që i kemi të gjithë në shtepi do arrini të bëni këtë vakt tepër të shijshëm.

Ingredients

Directions

Share

Prisni lulelakrën në copa të vogla dhe vendoseni të ziej në ujë me kripë për 10 minuta. Kullojeni dhe lëreni të ftohet paksa.

Veçmas përzieni vezët me kripë dhe piper derisa të rrihen mirë, pastaj shtoni parmixhanon e grirë. Përzijeni përsëri. Në një tavë ose tigan të përshtaçëm për furrë shtoni pak vaj ulliri dhe hapeni me furçe kuzhine që të lyhet mirë e gjithë tava, vendosini në të lulelakrën, spërkateni me curry, derdhini sipër saj në të gjithë sipërfaqen masën me vezë, shtoni sipër akoma pak vaj ulliri  dhe gjethe trumze. Piqeni në furrën e nxehur më parë në 200 gradë për 10-15 minuta ose derisa shikoni që është thekërisur mirë.

Shërbejeni akoma të ngrohtë me një sallatë stine ose përgatisni me të një sanduiç të mirë duke lyer me parë bukën me majonez ose gjalpë me kripë.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Makarona Paccheri me kërpudha dhe bacon
next
Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa
  • 1 Views
  • 25
  • Serves 4
  • Easy
  • 200°C

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr Lulelakër
1 lugë të vogël Curry
4 Vezë
3-4 lugë Parmixhano të grirë
1lugë të vogël Kripë
sa mjaftonë Piper të zi
disa degë Trumëz
3-4 lugë Vaj ulliri

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Makarona Paccheri me kërpudha dhe bacon
next
Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa