0 0
Llukanik me qepë dhe ftonjë

Llukanik me qepë dhe ftonjë

Frutat janë shumë festive ndaj do i shihni shpesh në tavolinat e festave.

Ingredients

  • Për ta shërbyer

Directions

Share

Prisni hollë qepët dhe vendosni në një tavë pjekje paksa të thellë ku do të shtoni, kripë, piper të zi, gjethe trumëze dhe salcë soja. Përzijini. Vendosni sipër salsiçet, ftoin e prer hollë, shtoni dhe gotën e verës dhe spërkatini me vaj ulliri, fara finoku dhe mana dëllinje.

Mbulojini me letër alumini dhe vendosini të piqen në furrën e nxehur më parë në 180°C derisa të jenë gati. Rreth 40 minuta i duhen pak a shumë. Minutat e fundit hiqni letrën e aluminit dhe lëreni të thekëriset dhe sipërfaqa. Unë e kam shërbyer me polenta të bardhë të cilën e kam gatuar sipas paketimit.

Shërbejeni me polentën ose mund ta shërbejeni me oriz bazmati, pilaf ose cous cous.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Llukanik me qepë dhe ftonjë
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Biskota me kanell dhe portokall
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 rrathë Llukanik
2 Qepë
1 Ftonjë
1 filxhanë kafe Salcë soja
1 gotë Vere e Bardhë
2-3 lugë vaj ulliri Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Disa degë Trumëz
Pak Fara finoku
disa kokrra Mana dëllinje
Për ta shërbyer
Polenta e bardhë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Biskota me kanell dhe portokall