0 0
Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë

Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë

Përsëri sot me një recetë të thjeshtë por me shumë shije për ta marr me vete në punë.

Ingredients

Directions

Share

Lakrat e Brukselit pastroini nga ndonjë gjethe e jashtëme e dëmtuar dhe ndaini në mes, vendosini të ziejnë për 10 minuta në ujë me kripë. Kullojini dhe ruajini mënjanë.

Pançeten thekëriseni me vajin e ulliri dhe shtoni lakrat e Brukselit, kriposini, piperosni dhe kaurdisni sëbashku derisa lakrat të marrin faqe. Shtoni dhe arrat e Pekan, dhe shuajini me shurupin e panjës. Sapo shurupi të karamelizohet mirë, hiqeni dhe shërbejini me kokrat e shegës.

Mund ta përdosni  si një sallatë e vetme ose e shoqeruar me pak oriz bazmati ose oriz të zi.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Mish pule me hikërr dhe kërpudha
next
Krem kërpudhash Vegan
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
350 gr. Lakra brukseli
150 gr. Pançetë e prer në kubikë
Një dorë Arra pekan
1 lugë Vaj ulliri
1 filxhanë kafe Shurup panje
2 lugë Kokrra Shege
Pak Kripë
Pak Piper të zi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Mish pule me hikërr dhe kërpudha
next
Krem kërpudhash Vegan