0 0
Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati

Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati

Nuk është fare e vështire të përgatisni në shtëpit tuaja ushqimin aziatik. Mjaftonë të ndiqni këto hapa të thjeshta dhe sa herë të keni neps të përvishni mëngët :P

Ingredients

  • Pjesa shoqëruese

Directions

Share

Fillimishtë përgatisni orizin duke ndjekur recetën këtu

Prisni hollë lakrën, qepën dhe hudhrën e njomë. ( ruani disa bishta qepe ose hudhre për dekorin sipër)

Vendosni vajin e suzamit të aromantizohet në një wok me hudhrën,  xhexhefilin e grirë me rende dhe specin djegës.

Sapo vaji të aromantizohet shtoni lakrën dhe qepën e prer hollë, kriposeni,  kështu lakra do fillojë të nxjerr jashtë ujin e saj të vegjetimit. Kaurdiseni vazhdimishtë derisa lakra të karamelizohet mirë.

Nëse nuk e doni shumë të fortë lakrën mund ti shtoni 1 fixhanë kafe ujë (por kini parasysh që perimet në gatimet aziatike nuk duhet të jenë të squlluara por krokante)

Sapo lakra të jetë kaurdisur mirë shuani me sojën e përzier me uthullën e orizit.

Lëreni që të gatuhen mirë me salcën e sojës duke e përzier herë pas here dhe kur të jetë gati hiqeni.

Shërbejeni me oriz basmati, Spec djegës të freskët dhe fara suzami të zi.

 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
“Crumble” krambëll kumbullash
next
Kek me arrë kokosi dhe fara lulëkuqeje
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Gjysëm Lakër e bardhë
2-3 lugë Vaj suzami
2 Qep të njoma
1 Hudhër e njomë
2 Spec djegës të freskët
1 lugë Fara suzami të zi
1 filxhanë kafe Salcë soja
1 filxhanë kafe Uthull orizi
pakëz Kripë
1 rrënjë e vogël Xhenxhefil
Pjesa shoqëruese
Oriz Basmati i gatuar më parë sipas recetës

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
“Crumble” krambëll kumbullash
next
Kek me arrë kokosi dhe fara lulëkuqeje