0 0
Krem kërpudhash Vegan

Krem kërpudhash Vegan

Nje supë krem e thjeshtë totalishtë vegane por me tepër shije.

Ingredients

Directions

Share

Kaurdisni kërpudhat me qepën, hudhrën me vajin e ulliri. (Ruani disa feta këpudhash mënjanë për dekorin)

Shtoni dhe pataten e prer në copa, kripë, piper të zi, pak majdanoz dhe mbulojeni me lëngun vegjetal ose ujin. Lëreni të ziejnë për 15 minuta. Më pas shtoini panën e sojës dhe jepini një të bluar derisa të bëhet krem.

Veçmas thekërisni me pak vaj kërpudhat në feta që ruajtëm mënjanë derisa të jenë gati. Te i njëjti tigan thekni dhe fletët e bajameve.

Shërbejeni supën me këpudhat e thekërisura sipër, fletët e bajames, majdanoz të grirë imët dhe akoma pak vaj ulliri.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë
next
Quiche me kërpudha Pioppini ose kërpudha “gozhdë”
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr. Kerpudha Porçini
1 Qep
1 Patate
2 thelpinjë Hudhra
2-3 lugë Vaj ulliri
1 lugë të vogël Kripë
Pak Piper të zi
800-900 ml Lëng vegjetal ose ujë
2 lugë Fletёza Bajamesh
Pak Majdanoz
200 ml. Pana soje

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë
next
Quiche me kërpudha Pioppini ose kërpudha “gozhdë”