0 0
Krem brule me Fistik

Krem brule me Fistik

Ky eshtë postimi i parë për këtë vitë të ri dhe unë dua ta nis ëmbël me këtë recetë tejet të shijshme. E përgatita për natën e ndrimit të viteve dhe pati shumë sukses. Duke ju uruar dhe njëher, Vitë të mbarë sëbashku!

Ingredients

Directions

Share

Në një enë vendosni pana-n me qumshtin dhe lëkurat e 1 portokalli të grira, të nxehen por mos e lini te marr val apo të zër cipën sipër, ndaj trazojeni herë pas herë.

Veçmas rrihni vezët me sheqerin dhe kripën derisa të formohen mirë, shtoni dhe pastën e fistikut. Përzijeni.

Kur pana të ketë arritur pikën e vlimit hiqeni dhe shtojeni te masa me vezë duke e përzier pa pushim. Shtoni dhe fistikët e grirë trash me thikë.

Ndani masën në tava individuale. Mbushi 2 gishtë me ujë të valuar një tavë të thellë. Vendosni brenda në të tavat individuale. Mbulojini me letër alumini dhe vendoseni të piqen në banjo-mari në furrën e nxehur më parë në 120°C ventilim ose 150°C statik  për 35-40 minuta. Kremi duhet të rezultoj goxha i trashë në fund plotësishtë i mpiksur.

Hiqeni, lëreni të ftohen plotesishtë para se ti vendosni në frigorifer të pushojnë për 4-6 orë. Në momenti e servirjes spërkatini me sheqer integral, kaf ose normal dhe digjeni sipërfaqen e tyre me çakmakun e pastiçierit ose në furrë në maksimumin e temperatures së saj për 2 minuta.

Shërbejini.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Kuinoa me shafran, me kërpudha tigani dhe lakra brukseli
next
Supë me qofte, mel dhe perime
  • 1 Views
  • Serves 8
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
500 ml. Pana lëng
1 gotë Qumësht
6 Të verdha veze
Lëkura portokalli
50 gr. Sheqer
Pakëz Kripë
2 lugë Past Fistiku
Një dorë Fistik
Disa lugë Sheqer integral Për djegien sipër

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Kuinoa me shafran, me kërpudha tigani dhe lakra brukseli
next
Supë me qofte, mel dhe perime