0 0
Kotoleta me lulelakër

Kotoleta me lulelakër

Fëmijet tuaj do i adhurojnë, ju gjithashtu.

Ingredients

Directions

Share

Lulelakrës jepini një val në ujë me kripë për 15-20 minuta në vartësi të lulelakrës që keni zgjedhur. Duhet  të jetë paksa e butë dhe e fortë në brëndësi që të pritet kollaj. Më pas lëreni të kullojë plotësishtë.

Ndërkohë rrihni vezët me kripën, piperin, curry-n, pluhurin e hudhrës dhe barin e qepës (chives) Përzijini mirë.  Në një enë vendosni miellin dhe në një tjetër galetën.

Më pas merrni lulelakrën  dhe priten në feta mesatarishtë të trasha sa gjersia e një gishti. Këto feta kaloini më parë në miell, vezë dhe pastaj në galet. Vendosini në një tavë me letër  furre poshtë.

Spërkatini sipër me vaj ulliri dhe piqini në furrën e nxehur më parë në 200°C për 20-25 minuta ose derisa shikoni që janë thekërisur.

Shërbejini me një sallatë stinore për të pasur një  vaktë vegjetarian.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Kotoleta me lulelakër
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Kek i kripur me spinaq dhe vezë
next
Byrek me thjerza dhe pulë.
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 Lulelakër Madhësia mesatare
2 Vezë
4-5 lugë Miell
Një tuf e vogël Bar qepe
10 lugë Galet/Peksimadhe
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Sa mjaftonë Vaj ulliri
1 lugë e vogël Curry
1 lugë e vogël Pluhur hudhre

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Kek i kripur me spinaq dhe vezë
next
Byrek me thjerza dhe pulë.