0 0
Kofsha pule me qumësht

Kofsha pule me qumësht

Një rivizitim i një recete që kisha bërë vite më parë. Ja ku e solla përsëri në këtë prag festash.
Nëse do e bëni për 4 persona shtoni masën e qumshtit në 600 ml dhe lehtësisht masën e produkteve të tjera.

Ingredients

Directions

Share

Kofshat e pulës vendosni në një tavë pjekje ku do të shtoni  kripë, piper të zi, vaj ulliri, arrë myshku , lëngun e limonit, mustardën, lëkurat e grira me rende të limonit, dhe salsën Worchester.

Masazhojini mirë me duar. Mbulojini me qese kuzhine dhe lërini në frigorifer gjithë natën të marinohen, në të kundërtën dhe dy orë i mjaftojnë.

Pasi janë marinuar i shtojmë 1 gotë ujë dhe i japim një pjekje të shpejtë në furrën e ngrohur më parë në 200°C për 20 minuta. I Pasi janë pjekur disi kofshat e pulës i heqim nga furra ku do të shtoni dhe  qepën e grirë imët, ujin, qumshtin, sherebelin, degët  rozmarinës. Mbulojeni me leter alumini dhe piqeni përseri në furrë këtë rradhë në 160°C për rreth 50 minuta. Minutat e fundit hiqeni letrën dhe lëreni të thekëriset mirë mishi,

Shërbejini me patate furre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 2 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Kofsha pule me qumësht
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata
next
Byrek me presh alla Brunch style
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy
  • 180°C

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 Kofsha pule
2 gota Ujë
2 gota Qumësht
1 Qepë
3-4 lugë Vaj ulliri
sa mjaftonë Piper të zi
1 lugë e vogël Arrë myshku pluhur
2 lugë të vogla Kripë
2 lugë Salcë Worchester
2 lugë Mustard
1 lugë Lëkura limoni të grira imët
1 Limon
disa degë Sherebel
disa degë Rozmarin

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata
next
Byrek me presh alla Brunch style