0 0
Kek me arrë kokosi dhe fara lulëkuqeje

Kek me arrë kokosi dhe fara lulëkuqeje

Si bëhet një tortë super e shijshme pa bërë shtëpinë pis?! Natyrishtë ta përziesh në blender ose siç e njohin vajzat gjerësishtë nga zhargoni im, "lluku lluku"
:)

Ingredients

Directions

Share

Vendosni të gjithë përbërësit në blender ose në makinerin që bëni smoothie-n dhe përzijeni në maksimumin e shpejtësis derisa të bëhet një mas homogjene.

Derdheni brumin në një tavë me diameter 26-28 cm  të lyer më parë me gjalpë dhe spërkatur me miell.

Spërkateni sipërfaqen me bajame të grira dhe fara lulëkuqeje.

Piqeni ne furrën e nxehur më parë në 150°C për 25 minuta ose derisa shikoni që është pjekur.

Nxirreni nga furra dhe  lyeni sipër me pak mjaltë me ndihmën e një peneli kuzhine dhe shërbejeni akoma të ngrohtë për një shije perfekte.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati
next
Tortë me karamel të kripur, çokallatë Mars dhe kikirika
  • 1 Views
  • 30 minuta
  • Serves 6
  • Easy
  • 150°C

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gram Miell tipi 00
50 ml. Vaj farash rrushi mund të përdorni dhe luledielli
1 pako Pluhur pjekës për ëmbëlsira
100 gram Miell arre kokosi
4 Vezë temperatur ambienti
5 lugë Mjaltë
Një dorë bajame Bajame të grira më pare
Një dorë Fara Lulëkuqeje

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati
next
Tortë me karamel të kripur, çokallatë Mars dhe kikirika