0 0
Kek i ulët me mollë- Receta në 2 minuta

Kek i ulët me mollë- Receta në 2 minuta

Nga cikli i recetave të shpejta, një kek tejet i shijshëm që mund ta shërbeni pas një vakti, për mengjes apo për çajin e pasdites.

Ingredients

  • Për bazen:

  • Për sipërfaqen

Directions

Share

(Masat janë bërë me gotat 1 përdorimshe)

Qëroni mollët dhe pritni në feta shumë të holla.

Vendosini të gjithë përbërësit e bazës në blender dhe përzijini derisa të bëhet një masë e kremtë.

Lyeni një tavë të ulët për torta me gjalpë dhe spërkateni me miell, derdhini në të brumin. Mbulojeni sipërfaqen e brumit me fetat e mollës, shtoni sipër fletëzat e bajameve, spërkateni me sheqer dhe shtoni pakëz gjalpë nëpër të gjithë sipërfaqen e kekut.

Vendoseni në furrën e nxehur më parë të piqet në 180°C për 25-30 minuta

(Bëni provën e shkopit përpara se ta hiqni nga furra)

Pasi të jetë pjekur lyeni të gjithë sipërfaqen e kekut me pak mjaltë ose reçel portokalli të holluar me ujë të ngrohtë.

Shërbejeni sipër me akullore me vanilje kur keku është ftohur paksa.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Kek tigani me boronicë dhe miell arre kokosi
next
Biskota tërshëre me mana shtogu, lajthi dhe kakako
  • 1 Views
  • Serves 6
  • Easy
  • 180°C

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Për bazen:
3 Vezë në temperaturë ambienti
1 gotë Gjalpë i shkrirë
1 pako Pluhur pjekës për ëmbëlsira
3 gota Miell
1 gotë Miell bajamesh
1 lugë e vogel Ekstrakt vanilje
2 gota Lëng Portokalli Jo plot
1 gotë Sheqer
1 gotë e vogël Konjak
Për sipërfaqen
4-5 kokrra Mollë
Një dorë Fleteza Bajamesh
Pak Sheqer
Pak Gjalpë
Pak Mjaltë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Kek tigani me boronicë dhe miell arre kokosi
next
Biskota tërshëre me mana shtogu, lajthi dhe kakako