0 0
Karkaleca furre me gjalpë dhe hudhër

Karkaleca furre me gjalpë dhe hudhër

Një antipastë e thjeshtë dhe e shpejtë .

Ingredients

Directions

Share

Pastroni karkalecat vetëm nga zhgualli dhe  fija e zezë duke i bërë një të çarë vertikale në kurrizë. Në barkë i bëni një te prerë të vogël që gjatë pjekjes karkalecat mos të mblidhen.

Gjalpin shkrijeni në një ënë ku do te shtoni dhe 2 thelpinjë hudhër të grirë imët dhe sapo të filloj të shkrihet hiqeni nga zjarri dhe bashkoni majdanozin e grirë imët.

Rreshtoni karkalecat në një tavë, e imja tava/zgarë e Tescoma Albania. Kriposini piperosni dhe shtoni sipër piper rozë. Sperkatini komplet me gjalpin e aromantizuar me hudhër dhe majdanoz dhe vendosini të piqen në furrën e nxehur më parë në 200 grad për 15 minuta jo më shumë pasi ju thahen nesë i keni karkaleca të mëedhenjë si të mitë, ndryshe nëse janë të vegjël lërini dhe më pak. Shërbejini me majdanoz të freskët. Salcë tartar dhe ullinjë.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Karkaleca furre me gjalpë dhe hudhër
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Lazanja me fistik dhe mortadella
next
Lasagne alla carbonara -Lazanja karbonara
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
600-800 gr. Karkaleca
100 ml Gjalpë
2 helpinjë Hudhra
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Pak Piper rozë
Një tuf e vogël Majdanoz

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Lazanja me fistik dhe mortadella
next
Lasagne alla carbonara -Lazanja karbonara