0 0
Gjellë me thjerza dhe spinaq

Gjellë me thjerza dhe spinaq

Një gjellë e shpejtë për ditët e ftohta

Ingredients

Directions

Share

Në një enë  kaurdisni qepën, karrotën,  selinon dhe hudhrat e  grira imët, shtoni  kripë, piper, tumerik, mishin e girë dhe vijoni kaurdisjen derisa mishi të marri pakëz ngjyrë. Shtoni dhe salcën e domateve. Më pas bashkoni thjerzat mbulojeni me ujë dhe lëreni të ziej derisa thjerzat të jenë gati. Minutat e fundit shtoni spinaqin dhe lëngun e limonit dhe lëreni që spinaqi të uli paksa volumin.

Shërbejeni me feta buke të thekur.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Gjellë me thjerza dhe spinaq
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Ragu Bolognese (bolonjeze)
next
Sallatë kapreze
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 gotë Thjerza
Gjysëm Qep
2 Karrota
1 degë Selino
200 gr. Mish i grirë viçi
Dy duar Spinaq
Sa mjaftonë Kripë
Sa mjaftonë Piper të zi
1 lugë e vogël Tumerik
1 Limon
2 thlpinjë Hudhra
2 -3 lugë Vaj ulliri
1 gotë Salcё domatesh

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Ragu Bolognese (bolonjeze)
next
Sallatë kapreze