0 0
Gjellë me qiqra dhe presh

Gjellë me qiqra dhe presh

Gjella që do ju propozoj sot është tepër e shijshme dhe mbi të gjitha ajo që na pëlqen jashtë mase është që bëhet për 2 minuta.

Ingredients

Directions

Share

Prisni mishin në copa të vogla dhe shtojeni në enën e gatimit bashkë me vajin dhe hudhrën  grirë. Shtoni dhe preshin sëbashku me karrotën të prer në copa dhe vijoni kaurdisjen. Kur preshi të ketë ulur volumin, shtoni qiqrat e ziera, kripë, piper, curry, tumerik dhe pak xhenxhefil të grirë me rende. Mbulojeni me ujë dhe lëreni të ziejë në zjarr të avashët per 40-50 minuta ose derisa shikoni që gjella eshtë ajkosur dhe lezetuar. (Nëse ka nevoj mund ti shtoni akoma pak ujë.)

Shërbejeni me pak specë djegës dhe majdanoz të grirë.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallate iceberg me avokado, proshutë speck dhe vezë të zier
next
Sallatë me patëllxhanë furre, avokado dhe domate
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr. Mish viçi tul
2-3 Presh
1 kanaçe Qiqra
2 Karrota
2-3 thelpinjë Hudhra
2-3 lugë Vaj ulliri
1lugë e vogël Kripë
Pak Piper të zi
1 lugë të vogël Curry
1 lugë të vogël Tumerik
1 lugë të vogël Xhenxhefil të grirë me rende
800-900 ml. Lëng vegjetal ose ujë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallate iceberg me avokado, proshutë speck dhe vezë të zier
next
Sallatë me patëllxhanë furre, avokado dhe domate