0 0
Fasule furre me mish pule

Fasule furre me mish pule

Do bëheni të varur fatkeqësisht ;P
Po ju shkruaj recetat për 4 pavarsishtë se unë e bëra për 2 persona.

Ingredients

Directions

Share

Lërini fasulet në ujë për më shumë se 4 orë në këtë mënyrë do njomën dhe tretja e tyre pasi i keni konsumuar do jetë më e lehtë.

Më pas vendoseni të ziejnë në ujë me kripë derisa të jenë gati. Kullojini.

Veçmas zieni mishin e pulës me gjethe dafine dhe disa thelpinjë hudhër derisa të  jete gati rreth 15 -20 minuta i duhen.

Vendosni gjalpinë të shkrihet sëbashku me vajin e ullirit, shtoni dhe  gjethet e trumzës. Vendosni copat e pulës të thekërisën nga te dy anët. Kur të jenë gati hiqini dhe ruajini mënjanë. Te i njëjti tigan kaurdisni qepën e grirë imët sëbashku me hudhrat e prera në feta dhe sapo të fillojë të zverdhet bashkoni fasulet e kulluara nga uji. Kaurdisni për pak minuta që shija e tyre të pasurohet me aromën e mirë të qepës dhe gjalpit dhe kur e shikoni që janë mjaftueshëm kriposini, piperosni vendosni dhe mishin që lamë mënjanë. Shtoni dhe 4-5 garuzhe nga lëngu i pulës dhe trasferojeni përgatitjen në furrën e ngrohur me parë në 180°C për 45-50 minuta ose  derisa sipërfaqa të jetë ajkosur. Nëse e doni me më shumë lëngë mund ti shtoni akoma me shumë lëngë pule në të kundërtërn mund ta lini akoma në furrë nëse e dëshironi të thatë.

Shërbejni me feta buke të thekur.

Këshilla ime është ta kosnumoni vetëm në drek dhe nëse do i lejoni vetës më pas një shëtitje apo pak aktivitet fizik. Mos e përgatisni shpesh se bëheni të varur 😛

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Fasule furre me mish pule
Vleresimi Mesatar:  
 1 Vleresime
nga Oli per Fasule furre me mish pule

Great as always

Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Lasagne alla carbonara -Lazanja karbonara
next
Lulelakër me proshut speck dhe beshamel
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 Qep
200 gr. Fasule
4 Pjesë pule Pjesët që dëshironi
2 lugë Vaj ulliri
2 lugë Gjalpë
2 gjethe Dafinë
3-4thelpinjë Hudhra
disa degë Trumëz
Sa mjaftonë Kripë
Sa mjaftonë Piper të zi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Lasagne alla carbonara -Lazanja karbonara
next
Lulelakër me proshut speck dhe beshamel