0 0
Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë

Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë

Antipastat janë ushqimi i krijuar për perëndit, pastaj të shoqëruara me një gotë verë bëhen hyjnore. Sot për ju po sjell këto dardhë të karamelizuar me mjalë, arra dhe gorgonzola. Një ide e mirë për aperitivin e #tëdielave .

Ingredients

Directions

Share

Lani dardhët dhe ndaini në dyshë.

Pastroni mesin duke i hequr farat dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë, shtoni disa thelpinjë arra të qëruara. Mbulojeni me pak gorgonzola, spërkateni me pak mjaltë dhe futini në furrën e ngrohur më parë të piqen në 180°C për 20 minuta ose derisa shikoni që janë karamelizuar mirë.

Thekni disa feta buke dhe shërbeji akoma me pak mjaltë sipër.

E padyshim hapeni një shishe Rosé me shije frutash për ti shoqërua.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Qofte me mish qengji të aromantizuara me lëkura limoni dhe mëndër
next
Fornata me lule kungulli, proshutë dhe speca djegës
  • 1 Views
  • 25 minuta
  • Serves 4
  • Easy
  • 180°C

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4 Dardhë mesatare
4-5 lugë Mjaltë
250 gram Gorgonzola Pikante 1 pako
Një dorë Arra Të qëruara
Disa Feta buke

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Qofte me mish qengji të aromantizuara me lëkura limoni dhe mëndër
next
Fornata me lule kungulli, proshutë dhe speca djegës