0 0
“Crumble” krambëll kumbullash

“Crumble” krambëll kumbullash

Këto ëmbëlsirat e shpejta me pak përbërës janë një ushqim shumë konfortues për shpirtin.
Shijojeni

Ingredients

  • Për brumin

Directions

Share

Në një tigan me fund që nuk ngjitë vendosni kumbullat e prera në katërsh të karamelizohen me gjalpin, sheqerin integral dhe lëngun e limonit. Shtoni kanellën pluhur dhe lëreni derisa masa të humbi lëngun që ka lëshuar dhe të karamelizohen mirë.

Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet plotësishtë.

Përgatisni “krambëllin” duke bashkuar miellin me sheqerin dhe gjalpin e prerë në kubik të vegjël. Shkërmoqeni të gjithë masën me duarë duke formuar një masë ranore.

Më këtë masë mbuloni  paksa sipërfaqen e një tave drejkëndore të lyer me gjalpë, shtoni sipër kumbullat e karamelizuara në tër sipërfaqen, mbulojeni përsëri me brumin “krumbell”

Vendoseni në furrë e nxehur më parë në 200°C për 20 minuta, shikoje pak vetë me sy kur është e kuqerremtë dhe kërce. Shërbejeni të ngrohtë dhe nëse doni me akullore me vanilje sipër për ta bërë edhe më të shijshme.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Fornata me lule kungulli, proshutë dhe speca djegës
next
Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati
  • 1 Views
  • Serves 6
  • Easy
  • 200 grad

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg Kumbulla të errta
1 lugë Gjalpë
Pak Kanell
5-6 lugë Sheqer integral
Lëngu i 1 Limon
Për brumin
400 gram Miell
280 gram Gjalpë i ftohtë nga frigoriferi
150 gram Sheqer
1 lugë të vogël Vanilje lëng

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Fornata me lule kungulli, proshutë dhe speca djegës
next
Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati