0 0
Byrek me thjerza dhe pulë.

Byrek me thjerza dhe pulë.

Gjyshja ime e ndjer  bënte një byrek me koçkulla dhe arra për të lëpire gishtat. E çdo të diel unë mundohem dhe në familjen time të vogël të sjell shijet e fëmijëris natyrisht të rivizituara. Sot për drek bëra byrek me thjerza dhe mish pule i aromantizuar me curry dhe trumzë. 

Ingredients

Directions

Share
Zjeni më parë thjerrzat.
Grini trashë qepën dhe vendoseni të kaurdiset me vaj ulliri, curry dhe ca gjethe trumze, kriposeni piperoseni dhe bashkoni dhe mishin e pulës. Përzijeni dhe lëreni që shijet të aromantizohen. Bashkoni dhe thjerrzat me pjesën tjetër dhe shtoni dhe lëngun e pulës. Lëreni të zjehet paksa  derisa lëngu të përthahet por jo plotësisht. Hiqeni dhe lëreni të ftohet.
Tani përzieni mirë gjalpin me vajin dhe qumshtin.
Shtroni petat në një tavë duke i spërkatur me përzierjen me qumësht dhe gjalpë, bëni sa shtresa të dëshironi, unë bëra rreth 12 shtresa. Në mes derdhni mbushjen me thjerza, përthyeni anët dhe spërkatini bollshëm me qumësht dhe gjalpë qe mos thahen gjatë pjekjes. Pjesën e qumshtit që mbetet derdheni sipër thjerzave. Futeni të piqet në furrën e nxehur më parë në 160°C për 30-35 minuta ose derisa shikoni që ka marr ngjyrën e bukur sipër. Lëreni të ftohet paksa para se ta shërbeni me kosin e përzier me hudhra dhe koper te cilin mund ta shtoni si salcë sipër për freski.
(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Byrek me thjerza dhe pule.
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Kotoleta me lulelakër
next
Lazanja me fistik dhe mortadella
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 pako Peta për byrek
300 gr. Thjerza
2 kokrra Qep
300 gr. Gjoks Pule
1 lugë e vogël Kripë
2 lugë të vogla Curry
disa degë Trumëz
1 gotë Qumësht
3 lugë Gjalpë i shkrirë
2 lugë Vaj ulliri
2 thelpinjë Hudhra
1 gotë Kos
1 gotë Lëng pule ose ujë
1 tuf e vogël Koper

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Kotoleta me lulelakër
next
Lazanja me fistik dhe mortadella