0 0
Byrek me presh alla Brunch style

Byrek me presh alla Brunch style

Një tributë per kuzhinën shqiptare për festat e Nëntorit,

Ingredients

Directions

Share

Prisni preshët në rondele dhe vendosini të kaurdisen me vajin e ullirit, shtoni kripë, piper dhe majdanoz të grirë imët. Vijoni kaurdisjen derisa preshët të ulin volumin.Kur të jenë gati hiqini nga zjarri dhe lërini të ftohen.

Veçmas përzieni qumshtin me vajin e ullirit dhe pakëz kripë

Në një tepsi me letër furre poshtë filloni bëni shtresa me petët e byreku duke i spërkatur me përzierjen vaj e qumësht në çdo petë. Deri në 10 petë. Derdhni brënda mbushjen me presh, shkërmoqni sipër djathë të bardhë, palosni anët dhe këto duke i spërkatur me përzierjen me vaj dhe qumësht.

Futeni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180°C për 20 minuta.

Minutat e fundit shtoni dhe dy ose 4 vezë, spërkateni me paprika dhe fara susami dhe futeni përsëri të piqet derisa shikoni që veza është mpiksur, dhe sipërfaqa është thekërisur.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Byrek me presh alla Brunch style
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Kofsha pule me qumësht
next
Kofsha gjeli të mbushura me speca dhe djathë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 pako Peta për byrek
3 Presh
2-4 Vezë
Sa mjaftonë Kripë
Sa mjaftonë Piper të zi
Pak Paprika
1 fetë të madhe Djathë të Bardhë
1 lugë Susam
1 filxhanë kafe Qumësht
4 -5 lugë Vaj ulliri

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Kofsha pule me qumësht
next
Kofsha gjeli të mbushura me speca dhe djathë