0 0
Burger Salmoni me kërpudha të tiganisura

Burger Salmoni me kërpudha të tiganisura

Një pjatë shumë e shpejtë dhe plot vlera ushqimore. Me qoften e burgerit mund të bëni dhe fëmijet ta hajnë lehtësishtë peshkun, gjithashtu mund ti fusni dhe ndonjë perim tjeter siç janë dhe brokoli ose bizelet.

Ingredients

  • Për burgerin

  • Për kërpudhat

Directions

Share

Patate zjeini dhe shtypini me pirunë me pak kripë dhe piper të zi. Shtoni dhe salmonin të bluar në  mulineks, hudhrat e grira, parmixhanon, galetën, vajin e ullirit dhe disa bishta qepe të prer hollë.

Me duar të lyera me vaj formoni 2 qofte të medha në formën e burgerit paksa të larta.

Nxehni një tiganë me fund që nuk ngjitë dhe vendosni burgerin në të. Piqeni pa vaj nga te dyja anët derisa shikoni që është thekur mirë. Hiqeni dhe ruajeni mënjanë.

Te i njëjti tiganë  nxehni 2 lugë vaj dhe shtoni brënda në të hudhrat e grira imët, specin djegës dhe sapo vaji të aromantizohet bashkoni dhe kërpudhat e prera në feta, vijoni kaurdisjen derisa të theken mirë më pas kriposini dhe piperosini.

Shtojini ca kokrra shegë dhe disa bishta qepe të njomë dhe shërbeni kërpudhat bashkë me burgerin akoma të ngrohta.

 

 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Burger Salmoni me kërpudha të tiganisura
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Peshk në mënyrë Zhimikrov
next
Sallate iceberg me avokado, proshutë speck dhe vezë të zier
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Për burgerin
3-4 Patate
200-250 gr. Salmon
Disa Bishta qepe të njomë
1 lugë te vogël Kripë
2 lugë Parmixhano të grirë
1-2 lugë Galet/Peksimadhe
2 thelpinjë Hudhra
1 lugë Vaj ulliri
Për kërpudhat
300 gr. Kerpudha Porçini
2 thelpinjë Hudhra
1 Spec djegës i thatë
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Disa Kokrra Shege
2 lugë Vaj ulliri
Disa Bishta qepe të njomë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Peshk në mënyrë Zhimikrov
next
Sallate iceberg me avokado, proshutë speck dhe vezë të zier