0 0
Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur

Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur

Aperitvi ёshtё koha mё e dashur pёr mua, sidomos fundjavave. Sot po sjell pёr ju kёto brusketa tё shijshme dhe tё thjeshta pёr tu pёrgatitur.

Ingredients

Directions

Share

Grini imёt hudhrёn dhe kaurdiseni me vajin e ullirit, kur vaji tё aromantizohet shtoni nё tё spinaqin. Mbulojeni me kapak qё tё uli volumin  dhe shikojeni pas 2-3 minutash, kriposeni , piperoseni. Hiqeni mёnjanё tё ftohet paksa.

Thekёrisni paksa fetat e bukёs, fёrkoini me njё thelpi hudhёr . Lyijini me djathin e butё dhe sipёr vendosini pak spinaq.

Shtoini disa kokra shege dhe akoma pak vaj ulliri dhe shёrbejini

(Visited 234 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Pёr spinaqin

Pasi e keni larё lёreni tё kullojё mirё qё mos ju formohet shume ujё gjatё tiganisjes.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca
next
Kos me tërsher, fara mikse dhe sheg
  • 234 Views
  • 15 minuta
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
8 feta Bukё integrale
Pak Djathё tё butё dhie
Disa Kokrra Shege
2-3 duar plot Spinaq
2 lugё Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
2 thelpinjё Hudhra

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca
next
Kos me tërsher, fara mikse dhe sheg