0 0
Biskota me kanell dhe portokall

Biskota me kanell dhe portokall

Nëse ju ka humbur shpirti i festave dhe ndjeheni pak të rënë moralishtë këto biskota do ju sjellin të gjithë harmonin që ju ka munguar. Era e gjalpit tek piqet me kanellën, karafilin dhe lëkurat e portokallit është magjike. Duhet ti përgatisni për të kuptuar për cfarë po flas.

Ingredients

Directions

Share

Në zjarrë të mesëm shkrini gjalpin me sheqerin dhe shtoni mjaltin dhe vijoni i trazoni derisa masa të  jetë lidhur.

Vecmas në një tas  të madhë bashkoni miellin, kripën, sodën e bukës kanellën, karafilin pluhur, lëkurat e portokallit dhe përzijini. Shtoni dhe masën me gjalpë të ftohur paksa  dhe jepini një të përzier. Shtoni dhe vezën e rrahur pak me pirunë dhe punojeni derisa të formoni një brumë të lidhur mirë.  Mblidheni me qesen e kuzhinës dhe lëreni të pushoj në frigorifer te fresku për 20-25 minuta. Më pas me ndihmën e letrave të furrës hapeni brumin në një petë me trashësi 1/2 cm dhe prisni nga ai fromat që dëshironi.

Nëse doni ti varni te pema bëni një vrimë në një cepë me kunjë dhëmbësh. Piqini në furrën e nxehur më parë në 180°C  ventilim për 8-10 minuta ose derisa shikoni që janë pjekur.

Lërini të ftohen paksa para se ti konsumoni.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Biskota me kanell dhe portokall
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Kofsha gjeli të mbushura me speca dhe djathë
next
Llukanik me qepë dhe ftonjë
  • 1 Views
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

110 gr Gjalpë
100 gr Sheqer integral
2 lugë Mjaltë
320 gr. Miell 00
1 lugë të vogël Kanellë
1 Vezë
1 lugë të vogël Karafil pluhur
1 lugë të vogël Sodë buke
2 lugë Lëkura portokalli
Pakëz Kripë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Kofsha gjeli të mbushura me speca dhe djathë
next
Llukanik me qepë dhe ftonjë