0 0
Biskota me gjalpë kikiriku

Biskota me gjalpë kikiriku

Oh christmas tree oh christmas tree :)
Është përsëri ajo kohë e vitit ku çdo ditë mbanë një ëmër biskotash. Sot po sjell për ju recetën e biskotave me gjalpë kikiriku.

Ingredients

Directions

Share

Vendosini të gjithë përbërësit në mikser dhe përzijeni derisa të formoni një brum të lidhur, nëse nuk ju lidhet mirë mund ti shtoni akoma dhe pak gjalpë kikiriku.

Formojeni brumin mirë me duar në tavolinën e punës dhe nga ai shkëpusni pjes të vogla sa madhësia e një arre. Shtypeni me dorë dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë. Sipër tyre bëni disa shtypje të lehta me fundin e një piruni.

Veproni kështu dhe për pjesën tjetër të mbetur.

Piqeni në furrën e nxehur më parë në 180°C për 20 minuta.

 

 

(Visited 162 times, 2 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Gjalpin e kikirikut mund ta bëni dhe vetë, mjaftonë që të bluani 300 gram kikirik të pjekur më parë, 2 lugë mjaltë, 4 lugë sheqer, integral, pakëz kripë, 1 filxhane vaj kikiriku.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Dhurata ime për festa – Gjel i mbushur me bollgur dhe perime
next
Qofte me lëng
  • 162 Views
  • 30 minuta
  • Serves 15
  • Medium
  • 180°C

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 Vezë Në temperatur ambienti
50-80 gram Sheqer integral Në vartësi sa të ëmbla i doni
200 gram Miell
4-5 lugë Gjalpë kikiriku
2 lugë të vogla Pluhur pjekës për ëmbëlsira

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Dhurata ime për festa – Gjel i mbushur me bollgur dhe perime
next
Qofte me lëng