• Home
  • Ëmbëlsirat
  • Ashure me hikërr aromantizuar me arrë kokosi dhe portokalle të karamelizuara
0 0
Ashure me hikërr aromantizuar me arrë kokosi dhe portokalle të karamelizuara

Ashure me hikërr aromantizuar me arrë kokosi dhe portokalle të karamelizuara

Një ëmbelsirë me pak kalori dhe më e shëndetshme se ashurja normale, plus e konsumueshme nga njerzit që kanë probleme me glutenin pasi hikrra nuk është një drithër por një farë bimore.

Ingredients

Directions

Share

Shpëlani i mirë hikrrën dhe vendoseni të ziej me ujë derisa të zjehet mirë, pastaj shtoni sheqerin kaf dhe arrën e kokosit.

Veçmas përzieni niseshten me pak ujë dhe derdheni te hikrra. Vijoni përziejeni derisa të trashet plotsishtë. Lëreni të ftohet para se ta ndani në tasa. Pasi e keni ndarë në tasa vendoseni në frigorifer të pushoj për 3-4 orë.

Për portokallet e karamelizuara veproni në këtë mënyrë, vendosni gjalpin të shkrijë dhe më pas shtoni sheqerin, vendosni brenda dhe fetat e portokalles dhe karamelizojini paksa, shuani me lëngun e portokallit dhe lëreni tiganin akoma mbi sobë derisa lëngu të trashet e të marri një ngjyrë të bukur karameli.

Në momentin e shërbimit spërkateni ashuret me kanellë, feta bajamesh  të thekura dhe vendosi sipër feta portokalli të karamelizuara dhe paksa nga salca qe ka formuar potokalli.

Shënim: Ashurja me hikërr nuk ruhet më shumë se 1 ditë pasi nuk ka gluten dhe amidon fara e hikres si gruri dhe nuk ka veti përthithje. Ndaj pas 1 dite të plot ajo lëshon ujin.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
“Spaghetti” me spinaq dhe djathë të bardhë
next
Pavlova me shije Lime
  • 1 Views
  • Serves 6
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 gota Hikerr
1 gotë Sheqer integral
700 ml. Ujë
4 lugë Miell arre kokosi
1 lugë Gjalpë
sa mjafton Kanell
2 lugë Fletёza Bajamesh
2 lugë Niseshte
1 Portokalle
1 gotë Lëng Portokalli
2 lugë Sheqer për karamelin

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
“Spaghetti” me spinaq dhe djathë të bardhë
next
Pavlova me shije Lime