Tart me kungull dhe pulë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
Rreth 300 gr. Kungull dimëror
250 gr. Gjoks Pule
1 petë Petë sfoljatë
1 Qep
3-4 lugë Vaj ulliri
1 gotë Qumësht
50 gr. Parmixhano të grirë
1 lugë të vogël Curry
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Një tuf e vogël Majdanoz

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Tart me kungull dhe pulë

Fare e thjeshtë për tu përgatitur, me pak përbërës por me shumë shije.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Prisini ne fleta të holla qepën dhe vendoseni të kaurdiset me vajin e ullirit dhe curry, kriposeni dhe piperoseni. Shtoni dhe gjoksin e pulës të prer në copa të vogla. Kaurdiseni për pak sekonda dhe bashkoni dhe kungullin e prer në kubikë të vegjël së bashku me majdanozin e grirë imët. Ulni zjarrin dhe vijoni kaurdisjen derisa kungulli të zbutet paksa. Nëse qepa ju fillon e ju digjet më shpejtë, shtoni 1 filxhanë kafe ujë. Pergatitja ime nuk kishte nevoj kështu që pasi u zbutë kungulli e hoqa mënjanë dhe e lash të ftohet paksa.

Ndërkohë në një tavë ose tiganë të përshtaçëm për furrë shtoni petën e sfogliatit. Shpojeni fundin me pirunë dhe derdhni në të përgatitjen me kungull të vakur.

Veçmas përzieni qumshtin me parmixhanon dhe derdheni sipër tartës. Përthyjini anët e mbrumit, shtoni akoma një fije vaj ulliri sipër dhe vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 160°c derisa te jete gati. Lëreni të mpikset paksa para se ta shërbeni akoma të ngrohtë.

Më bëni me dije në koment si do ju dali pasi në shtëpin time u “përla” pa i bërë fotot mirë akoma .

Muajt të mbarë.

 

blank

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Tart me kungull dhe pulë
Average rating:  
 0 reviews
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa
blank
pas
Pasta e Fagioli për të lëpirë gishtat
blank
para
Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa
blank
pas
Pasta e Fagioli për të lëpirë gishtat

Shtoni komentin tuaj