• Home
  • Menu festive
  • Pastiçe italiane (Timballo) me makarona, kёrpudha dhe kungull dimёror
0 0
Pastiçe italiane (Timballo) me makarona,  kёrpudha dhe kungull dimёror

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 Peta brisèe
300 gr. Makarona "Penne"
250 gr. Kungull dimëror
250 gr. Kerpudha Porçini
1 Presh
200 gr. Mozzarella
2 thelpinjё Hudhra
1 Spec djegës i thatë
1 gotё Salcë domatesh lëng
1 lugё e vogёl Kripë
sa mjaftonё Piper të zi
sa mjaftonё Arrë myshku pluhur
1 tuf e vogёl Majdanoz
1 Verdhë veze
Pak Qumësht
1 gotё Beshamel
2 lugё Vaj ulliri

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Pastiçe italiane (Timballo) me makarona, kёrpudha dhe kungull dimёror

Njё ide e mrekullueshme pёr festat e fundvitit. Ktё recetё e kam pёrgatiitur enkas pёr revistёn Living pёr muajin e dhjetorit.

  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Prisni imёt preshin  dhe hudhrёn  dhe vendosini tё kaurdisen nё  vajin e ullirit. Shtoni dhe specin djegёs. Sapo vaji tё aromantizohet dhe preshi tё bёhet trasparent,  shtoni kungullin e prer nё kubikё tё vegjёl dhe kёrpudhat e prera nё feta. Pёrzijeni.  Kriposeni, piperoseni, shtoni majdanozin e grirё imёt dhe arrёn e myshkut. Sapo perimet  tё jenё kaurdisur pak , pa i squllur, shtoni dhe salcёn e  domateve.  Lёreni qё salca tё gatuhet  dhe tё lezetohet. Ndёrkohё vendosni tё ziejnё makaronat nё ujё tё nxehёt me kripё tё trashё.

Kur salca tё jetё  gati, hiqeni dhe lёreni mёnjanё tё ftohet paksa. Kulloni makaronat akoma aldente dhe shtoini nё njё tas tё madhё qelqi.  Shtoni nё tё beshamelёn, salcёn  me kungull dhe kёrpudha, gjysёm garuzhe nga uji i zjerjes sё makaronave, mozzarella-n e prer ne kubikё,  akoma pak majdanoz tё grirё imёt dhe pёrzijeni mirё me delikates.

Nё njё tavё torte  me hapje nga jashtё shtroni njё letёr furre, vendosi sipёr njё petё brisé dhe fundin e saj shpojeni  me pirunё.

Derdhni  brёnda nё tortier,  masёn  me makarona dhe nivelojeni mirё. Mbylleni  sipёrfaqen me pjesёn  tjetёr tё petёs brise dhe prisni anёt e tepёrta  (kujdes mos i hidhni pasi na duhen pёr dekor)

Palosni me kujdes anёt dukei izoluar mirё. Sipёrfaqen shpojeni me pirunё dhe vendoseni nё frigorifer tё pushoj paksa ndёrkohё qё merremi me dekorin.

(Me pjesёn e mbetur tё anёve tё petёs, prisni foma gjethesh  me to dhe  me pjesёn tjetёr  krijoni toptha tё vegjёl qe do i vendosni nё gjithё rrethin e tortёs, gjethet vendosini  tё shpёrndara nё sipёrfaqe)

Rrihni tё verdhen e vezёs me pak qumёsht  dhe me ndihmёn e njё  peneli kuzhine lyeni sipёrfaqen e tortёs dhe dekorin.

Piqeni nё furrёn e nxehur mё parё nё180°C pёr 40 minuta ose derisa shikoni qё sipёrfaqa ka marrё ngjyrёn e bukur tё art. Lёreni tё pushoj paksa para se ta shёrbeni

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Hapat

1
Bërë

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Paidhaqe me shije maroku
pas
Biskotat e Festave
para
Paidhaqe me shije maroku
pas
Biskotat e Festave

Shtoni komentin tuaj