0 0
Llukanik me qepë dhe ftonjë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 rrathë Llukanik
2 Qepë
1 Ftonjë
1 filxhanë kafe Salcë soja
1 gotë Vere e Bardhë
2-3 lugë vaj ulliri Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Disa degë Trumëz
Pak Fara finoku
disa kokrra Mana dëllinje
Për ta shërbyer
Polenta e bardhë

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Llukanik me qepë dhe ftonjë

Frutat janë shumë festive ndaj do i shihni shpesh në tavolinat e festave.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

  • Për ta shërbyer

Udhëzimet

Ndani

Prisni hollë qepët dhe vendosni në një tavë pjekje paksa të thellë ku do të shtoni, kripë, piper të zi, gjethe trumëze dhe salcë soja. Përzijini. Vendosni sipër salsiçet, ftoin e prer hollë, shtoni dhe gotën e verës dhe spërkatini me vaj ulliri, fara finoku dhe mana dëllinje.

Mbulojini me letër alumini dhe vendosini të piqen në furrën e nxehur më parë në 180°C derisa të jenë gati. Rreth 40 minuta i duhen pak a shumë. Minutat e fundit hiqni letrën e aluminit dhe lëreni të thekëriset dhe sipërfaqa. Unë e kam shërbyer me polenta të bardhë të cilën e kam gatuar sipas paketimit.

Shërbejeni me polentën ose mund ta shërbejeni me oriz bazmati, pilaf ose cous cous.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Llukanik me qepë dhe ftonjë
Average rating:  
 0 reviews

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Biskota me kanell dhe portokall
pas
Një mëngjes diellor
para
Biskota me kanell dhe portokall
pas
Një mëngjes diellor

Shtoni komentin tuaj