0 0
Gjel me gjalpë dhe erëza

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
1 Gjel i vogël
2 lugë Gjalpë Në temperature ambjenti i bërë pomad
1 lugë Mustardë
2 lugë Vaj ulliri
3-4 lugë Lëng limoni
2 lugë të vogla Kripë
1 lugë Erëza Provence
Pak Piper të zi
Pak Pluhur hudhre
1 gotë Vere e Bardhë
Disa degë Rozmarin
Disa thelpinjë Hudhra

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Gjel me gjalpë dhe erëza

Një pjatë që do i bej të dielat tuaja edhe më të shijshme

  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Nëse keni mundësi marinoni gjelin që një natë më parë në të kundërtën disa orë i mjaftojnë. Pra bashkoni të gjithë përbërësit e marinimit dhe lyeni mirë gjelin nga të gjitha anët, më pas lëreni të marinohet.

Kaloi koha e marinimit nxehni fortë zgarën e Tescoma-s dhe kur të jetë gati thekëriseni gjelin nga ana e lëkurës derisa ti kijohen ato vijëzimet e bukura që krijohen nga zgara.

Më pas kthejeni nga ana tjetër, shtoni në tavë 1 gotë verë të bardhë  degë rozmarine dhe disa thelpinjë hudhër të pa qëruara, mbulojeni më pas mishin me letër furre dhe vendosni të piqet në furrën e nxehur më parë në 160°C për 50 minuta. Më pas ngrijeni temperaturën e furrës në 200°C dhe hiqeni letrën mishit në mënyrë që të theket mirë nga të gjitha anët dhe të marri ngjyrën e bukur të kuqerremt.

Shërbejni me patate furre ose pilaf si unë.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Gjel me gjalpë dhe erëza
Average rating:  
 0 reviews

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik
pas
Pappa al pomodoro-Përshesh me domate
para
Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik
pas
Pappa al pomodoro-Përshesh me domate

Shtoni komentin tuaj