Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
4 Dardhë mesatare
4-5 lugë Mjaltë
250 gram Gorgonzola Pikante 1 pako
Një dorë Arra Të qëruara
Disa Feta buke

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë

Antipastat janë ushqimi i krijuar për perëndit, pastaj të shoqëruara me një gotë verë bëhen hyjnore. Sot për ju po sjell këto dardhë të karamelizuar me mjalë, arra dhe gorgonzola. Një ide e mirë për aperitivin e #tëdielave .

  • 25 minuta
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Lani dardhët dhe ndaini në dyshë.

Pastroni mesin duke i hequr farat dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë, shtoni disa thelpinjë arra të qëruara. Mbulojeni me pak gorgonzola, spërkateni me pak mjaltë dhe futini në furrën e ngrohur më parë të piqen në 180°C për 20 minuta ose derisa shikoni që janë karamelizuar mirë.

Thekni disa feta buke dhe shërbeji akoma me pak mjaltë sipër.

E padyshim hapeni një shishe Rosé me shije frutash për ti shoqërua.

 

 

blank

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Qofte me mish qengji të aromantizuara me lëkura limoni dhe mëndër
blank
pas
Fornata me lule kungulli, proshutë dhe speca djegës
blank
para
Qofte me mish qengji të aromantizuara me lëkura limoni dhe mëndër
blank
pas
Fornata me lule kungulli, proshutë dhe speca djegës

Shtoni komentin tuaj