• Home
  • Bërxolla kremoze me asparag
1 0
Bërxolla kremoze me asparag

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 Bërxolla
1 lugë Gjalpë
2 Thelpinjë hudhër
4 fileto Cironka nën vaj
Disa gjethe Sherebel
1 tufë Asparag
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Pak Piper jeshil
1 gotë Vere e Bardhë
2 lugë Schmand

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Bërxolla kremoze me asparag

Do i adhuroni :)

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Vendosni gjalpin të shkrijē dhe shtoni hudhrat e shtypura me dorë, gjethe sherebeli dhe cironkat. Lëreni qe gjalpi të aromantizohet dhe cironkat të shkrijnë dhe shtoni asparagët.
Mbulojini me letër alumini dhe lërini të gatuhen paksa. Shtoni kripë dhe piper të zi.
Lëreni të gatuhen përsëri me letër alumini sipër.
Kur të jenë zbutur mjaftueshëm hiqini dhe ruajini mënjanë.
Te i njëjti tiganë skuqni bërxollat dhe shtoini dhe piperin jeshilë. Pasi i keni skuqur 2-3 minuta për krahë, shtoni kripë dhe piper të zi. Veçmas përzieni panën me verën dhe shtojeni sipër bërxollave. Bashkoni dhe asparagët me to. Lëreni akoma mbi zjarr që shijet të lidhen dhe shërbejeni.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Krepa integral të kripur
pas
Peskatriçe me thërime buke
para
Krepa integral të kripur
pas
Peskatriçe me thërime buke

Shtoni komentin tuaj