Veze peshku te ferguara ne gjalp

Veze peshku te ferguara ne gjalp

PERBERSIT:

300 gr veze peshku merluc

1 luge gjalp

1 hurdher

disa gjethe majdanoze

krip dhe piper i bardhe

PERGATITJA:

Ne nje tigan qe nuk ngjite shkrini gjalpin dhe shtoni ne te,hurdheren e shtypyre ose te grire imet dhe majdanozin e grire.Shtoni vezet e peshkut dhe skuqini mire nga te dy anet.Kriposini dhe shoqerojini me gjalpin e shkrire dhe piper te bardhe siper.Nese ka nevoje shtoni perseri majdanoz te grire.

Sherbejini te ngrohta me ndonje fete buke per te ngjyer gjalpin e shkrire.

Ju befte mire :)

 

 

 

Komento: Veze peshku te ferguara ne gjalp

Nessun commento trovato.

Nuovo commento

Komente Private

asnje e dhene sju behet publike

comments powered by Disqus